Kontakt oss
Annonse
Jp ann ab 1200x480

1894 Jessheim

1.000 solgte til kveldens kamp

Øyvind Mo Larsen

Publisert

den

KisaRBK (10 of 53)
Annonse

KOMMENTAR

Onsdag formiddag er det solgt 1.000 billetter til kveldens cup-kamp mot Rosenborg. 3.500 publikummere var på stadion i 2019.

Det har vært en turbulent vår for Ull/Kisa Fotball, med bråk på årsmøtet og en noe treg start for herrelaget i 2. divisjon.

Det jobbes iherdig med å få økonomien til klubben på beina.

Cato Strømberg inn som styreleder

 

Ull/Kisa ligger på 11. plass i sin avdeling (nummer fire fra bånn), og det er et inderlig ønske om at kveldens kamp mot Rosenborg kan bli et vendepunkt på flere måter.

Lyst til å gå på kamp? 

Annonse
Chris 1080

TRYKK HER FOR BILLETT

Kampstart er 18.00.

Samle seg

Kanskje kan klubben få noe å samle seg om med en seier mot trønderne, og kanskje det kan bli en ny skalp mot LSK hvis det skulle vise seg at avansement i cupen er inne rekkevidde.

Dette er en fin anledning til å hente fram referatet fra 2019 – et aldri så lite 5-årsjubileum – om da trollet nesten sprakk på et fullsatt Jessheim stadion. Ull/Kisa hadde fotballstorheten RBK i knestående temmelig lenge, men det ble dessverre tap i den kampen.

Indremedisin

Men hva basketaket mot Rosenborg betød i indremedisin var noe helt annet. For denne nesten-skalpen smakte godt for alle i gult og grønt.

Det er å håpe at laget som entrer kunstgresset i kveld kan by på noe av det samme.

Gudene skal vite at klubben trenger det i den situasjonen man befinner seg i nå.

For det er foreløpig få lyspunkter på Jessheim stadion.

Jubileumsteksten fra 2019 her:

Da trollet nesten sprakk på Jessheim

Copyright © 2026 Jessheimpuls AS, Storgt. 2, 2050 Jessheim. Org.nr. 920697143. Tilrettelagt av ASAP Media.