Kontakt oss

Workshop: Bærekraftige kulturarrangementer // Bærekraftsfestivalen 2026

jp-admin

Publisert

den

6. Mai 2026

09:30 / 13:30

Sted

Jessheim

Velkommen til Kurs & workshop: Bærekraftige kulturarrangementer med Linnéa Vågen Svensson på Sundbytunet.

Her får du både innsikt og verktøy til å komme i gang, videreutvikle og gå til konkret handling i ditt arbeid med å nå dine bærekraftsmål, uansett om du er i startsfasen eller allerede er godt i gang.

Del 1: Kurset gir deg en praktisk og inspirerende innføring i hvordan bærekraft kan integreres i planlegging, produksjon og gjennomføring av kulturarrangementer. Du får konkrete metoder, eksempler fra bransjen og innsikt i hvordan andre arrangører har lykkes.
Del 2: Under workshopen jobber du aktivt med dine egne strategier, med veiledning underveis. Her handler det om å omsette kunnskap til handling og finne løsninger som faktisk fungerer i din hverdag som arrangør.
Kurs og workshop ledes av Linnéa Vågen Svensson, en av Norges mest erfarne rådgivere innen bærekraftige arrangementer. Hun underviser blant annet i «Bærekraftig eventledelse» på BI, og er sertifisert Miljøfyrtårnkonsulent. Med over 25 års erfaring fra bransjen, kombinerer hun strategisk kompetanse med operativ erfaring.

Linnéa er opptatt av å gjøre det enklere å komme i gang som arrangør, og å utvikle praktiske løsninger som kombinerer gode publikumsopplevelser med effektiv ressursbruk.

Det blir servert lunsj.

Det er mulig å være med på bare del 1 fram til ca. kl.11.30, gi i så fall beskjed ved påmelding.

Kurset og workshopen arrangeres av Ullensaker kommune i samarbeid med Innovasjon Gardermoen, og arrangementet gjennomføres med midler fra Akershus Fylkeskommune

Arrangementet er gratis, men krever påmelding via Innovasjon Gardermoen sine sider: https://www.innovasjon-gardermoen.no/liste-aktiviteter…

Hele programmet til Bærekraftsfestivalen 2026 finner du på bærekraftsfestivalen.no

Copyright © 2026 Jessheimpuls AS, Storgt. 2, 2050 Jessheim. Org.nr. 920697143. Tilrettelagt av ASAP Media.