Kontakt oss

Abonnenter

Populært nettkonsept åpnet fysisk butikk

Øyvind Mo Larsen

Publisert

den

Netthandel og fysisk butikk går hånd i hånd når ett av landets største konsepter på netthandel innen kosmetikk åpnet dørene på Jessheim torsdag. 500 i kø før åpning bærer bud om at konseptet er populær.

Det lyser i lokalene der Home & Cottage tidligere holdt til, og torsdag var det altså konseptet Bli Vakker som åpnet dørene.

Espen Wetrhus og butikksjef Anna-Sofie Tollefsen, butikksjef kunne med glede registrere at 500 personer sto i kø da gitteret gikk opp og den fysiske butikken – som nesten gir en følelse av å være på Taxfree-handling på hovedflyplassen? – torsdag formiddag.

Levende hjørne

Dette hjørnet i Jessheim Storsenter har fått flere nye butikker – noen helt nye og andre som har flyttet på seg fordi Fakkelsenteret skal utvides og oppgraderes i nær framtid.

Det er konseptet Bli Vakker som åpner der Home&Cottage nylig lukket dørene i Jessheim Storsenter.

Eplehjørnet åpnet nylig butikk i tilstøtende lokaler, i august i år:

I kø foran Eplehuset

For senterleder Jon Bakke (33) er det alltid en gledens dag når det atter blir lys i vinduene til lokaler som står tomme, og han ønsker det nye konseptet hjertelig velkommen.

Siden 2007

BliVakker.no ble etablert i 2007 av Einar Øgrey Brandsdal og er Norges største skjønnhetsbutikk på nett med nesten 1.800.000 registrerte kunder.

Annonse


Gründeren merket en økende trend, der kvinner kjøpte kosmetikk fra utlandet. Han tenkte: «Hvorfor kan de ikke kjøpe det i Norge?», skrev Dagbladet i forbindelse med butikkåpning i Ski for ikke lenge siden.

Det finnes nå fem Blivakker-butikker, to i Kristiansand, en på Strømmen og nå en i Ski pluss Ålesund. Jessheim blir butikk nummer seks.

Leste du denne?

Ny etablering i januar

Fysiske butikker

Kundene likte den nye butikken, som raskt ble en suksess. For to år siden bestemte de seg derfor for å åpne en ny butikk på Sørlandssenteret, i samme by.

– Siden den gang har vi skjønt at vi må ha flere butikker og det er det vi driver med nå, sier Brandsdal.

Det er i den forbindelse at Jessheim også har gjort avtale med kosmetikkgiganten.

– Bli Vakker er vel det beste eksempelet på at noen som har lyktes på nett nå også vil etablere fysiske butikker, sier Bakke.

Copyright © 2024 Jessheimpuls AS, Storgt. 2, 2050 Jessheim. Org.nr. 920697143. Tilrettelagt av ASAP Media.