Kontakt oss

Folk

Demenskoret er i gang

Øyvind Mo Larsen

Publisert

den

Skjermbilde 2023 08 31 kl. 13.51.49

Ullensaker Demensforening er offensive av legning, og nå er demenskoret oppe og går også. Øving er på onsdager, og det er plass til flere i koret.

Første korøving var onsdag i forrige uke, og musikkterapeut Katrine Aune Fjell og pianist Minnie Einersen (hovedbildet) loset har loset koret – så langt bestående av mellom 12 og 15 personer de første to øvingene – gjennom øvelser med kyndig ledelse og godt humør.

– Det har vært rørende å være vitne til oppstarten, sier demensforeningens Kjersti M. Godin til Jessheimpuls, og hun er tydelig på at demenskoret (som er et kulturfyrtårn i Ullensaker kommune) ser ut til å få solid bein å stå på framover.

Stedet er Kløfta bo- og aktivitetssenter fra 12.00 på onsdager.

– Hvordan melder man seg på?

– Enkelt og greit ved å sende en e-post til demensforeningen. Adressen er post@ullensakerdemensforening.no

– Ellers noe å melde fra demensforeningens kant?

– Ikke annet enn at det jobbes knallhardt med å bedre kårene for demente i vår kommune så å si hver eneste dag, sier Godin.

– Ikke minst henger vi på politikken både før og etter valget. Vi vet hva de har skrevet – eller ikke skrevet – om demens i partiprogrammene sine, for å si det sånn.

523 ullsokninger

140 norske kommuner samarbeider med interesseorganisasjoner for å skape et mer demensvennlig lokalsamfunn. Nå forplikter også Ullensaker Kommune seg til å bidra.

523 personer i Ullensaker har i dag diagnosen demens. Mørketallene er trolig temmelig store, og det er et faktum at stadig yngre får demens.

Copyright © 2026 Jessheimpuls AS, Storgt. 2, 2050 Jessheim. Org.nr. 920697143. Tilrettelagt av ASAP Media.